phone icon

89 211 263 021

log arka

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی چیست؟

کفپوش اپوکسی (Epoxy Flooring) یک سیستم یک پارچه اپوکسی می باشد که چند لایه اپوکسی با کاربردهای مختلف روی هم اجرا میشوند. کفپوشهای اپوکسی در واقع رزین اپوکسی ست که دو بخش اصلی دارد: رزین و هاردنر. هنگامی که رزین و هاردنر با هم واکنش نشان می دهند، فرآیند سخت شدن آغاز می شود.
کفپوش اپوکسی سیستم دو لایه یا 3 لایه متشکل از پرایمر، لایه میانی، و لایه نهایی ست . که بسته به نوع کاربری از سیلیس نیز استفاده میشود .
یکی از روش هایی که می توانید پارکینگ را به مکانی تبدیل کنید که ساکنین بتوانند خودروی خود را در آن پارک کنند، انتخاب کفپوش اپوکسی است. امروزه می توانید طیف وسیعی از انواع اپوکسی در طیف وسیعی از رنگهای جذاب و متنوع را مورد استفاده قرار دهیم . کفپوش های اپوکسی را می توان با رنگ های تزئینی یا تراشه های کوارتز آمیخت تا پارکینگ های یکنواخت اجرا شده را به پارکینگ با طرح های متنوع و با طراحی زیبا تبدیل کند .

کفپوش اپوکسی

قیمت کفپوش اپوکسی

برای اطلاع از قیمت کفپوش اپوکسی تولید داخلی با کارشناسان فروش گروه مهندسی آرکا تماس بگیرید .

دوام کفپوش های اپوکسی

کفپوش اپوکسی علاوه بر افزایش جذابیت ظاهری، نمایی با کیفیت،سخت، صاف و با دوام ایجاد می کنند که مقاومت کف بتن را در برابر تردد وسایل نقلیه و عابران پیاده، لکه روغن، ساییدگی، ضربه، بنزین و علائم تایر روغن ترمز افزایش می دهد. و بسیاری از واکنش های شیمیایی و مکانیکی دیگر که می تواند به بتن آسیب بزند را به میزان قابل توجهی کاهش میدهد . علاوه بر این، کفپوشهای اپوکسی در پوشش عیب های بتن مانند ترک های مویی و موج های جزئی که در موقع بتن ریزی ناشی از عدم پرداخت صحیح بتن به وجود می آید، کارایی بسیار زیادی دارد. زمانیکه محصول مناسب به صورت حرفه ای بر روی بتن اجرا میشود میتواند برای چندین دهه در شرایط مختلف آب و هوایی، از جمله گرمای شدید و رطوبت زیاد پایدار باشد .

کفپوش اپوکسی برای پارکینگ

کفپوش اپوکسی ضد لغزش می باشد . کف پوش اپوکسی در برابر رطوبت و آب مقاوم است. این دو ویژگی اپوکسی را به یکی از بهترین انتخاب ها برای پارکینگ گاراژها و سایر فضاهای تحت باران و رطوبت بالا تبدیل می کند. علاوه بر این، پوشش های اپوکسی را می توان به آسانی و سادگی با محلول های شوینده تمیز کرد. کفپوشهای اپوکسی به عنوان یک درزگیر سطحی، جلوی تخریب بتن را گرفته و به عنوان پوششی محافظتی روی بتن عمل کرده و از سایش بتن و انتشار گرد و غبار در هوا و پراکنده شدن ذرات بتن بر روی خودروهای پارک شده جلوگیری میکند.

کفپوشهای اپوکسی صرفه جویی در هزینه

هنگام مقایسه هزینه روشهای مختلف کف سازی تنها به هزینه اجرا در متر مربع اپوکسی دقت نکنید . برخی از جایگزین های کفپوش اپوکسی که هزینه اجرای آن ارزانتر است، ممکن است در طولانی مدت هزینه های بیشتری را به دنبال داشته باشد، در حالی که این کفپوش که در ابتدا پر هزینه تر به نظر میرسید در طولانی مدت صرفه جویی زیادی در هزینه ها داشته باشد.

برای مثال کف سازی های بتنی بدون هیچ پوششی را در نظر بگیرید. این کف سازی ها باید در فواصل منظم بازرسی شوند و کاملاً تمیز شوند تا گرد و غباربر خواسته از انها در اثر تردد عابرین و خودروها پدیدار شده اند از بین برود و بیشتر از آنچه که انتظار دارید تعمیرو نگهداری شوند. برعکس، کفپوش های اپوکسی سطح بتن را محکم می کنند و سطحی صاف و براق ایجاد می کنند به صورتیکه شرایط نظافت و نگهداری را راحت می کنند.

همچنین، کفپوشهای اپوکسی با انعکاس بالای نور به سبب سطح براق و صیقلی خود، نور را به سایر نقاط منتقل می کند و نیاز به وسایل روشنایی اضافی را کاهش می دهد و مصرف برق را کاهش می دهد.

Epoxy اپوکسی چیست؟

یکی از خصوصیات اصلی کفپوش اپوکسی این است که از نظر شیمیایی و فرمولاسیون با رنگهای متداول کف متفاوت است. اپوکسی رزینی شامل یک سیستم اپوکسی دو جزئی است، ترکیبی از رزین های پلیمری و سخت کننده ها . هنگامی که دو جزء رزین اپوکسی با یکدیگر به طور کامل مخلوط می شوند و با یکدیگر واکنش می دهند و در نتیجه ای واکنش با بتن زیرین یک پیوند شیمیایی ایجاد می کنند. پیوند شیمیایی یک ماده پلاستیکی محکم ایجاد می کند که با دوام، زیبا، محکم ومقاوم در برابر تخریب است و به طور فوق العاده ای به بستر خود می چسبد.

اگر به دنبال یک کفپوش محکم و زیبا هستید، پوشش اپوکسی یا کفپوش اپوکسی یک گزینه عالی برای شماست. در این پوشش کف رزین های پلیمری و هاردنر با یکدیگر ترکیب می شود که این ترکیب منجر به پیوند شیمیایی با بتن می شود.همچنین رال رنگ و اددتیو های تزئینی زیادی برای اجرا وجود دارد که باعث تنوع بالا برای این نوع کفپوش شده است.

اجرای کفپوش اپوکسی

اکیپ اجرایی گروه مهندسی آرکا مجری انواع کفپوش اپوکسی و پلی یورتان اماده ارائه خدمات تخصصی به مشتریان می باشد.
برای اطلاع از قیمت انواع کفپوش ها با کارشناسان فروش گروه مهندسی آرکا تماس بگیرید .

مزایای استفاده از کفپوش اپوکسی :

کفپوش اپوکسی سطح مقاوم تری نسبت به رنگ اپوکسی کف ارائه می دهد که در برابر ترافیک سنگین خودرو مقاومت می کند .
کفپوش های اپوکسی آنتی باکتریال است و مانع رشد جلبک و کپک در روی سطح میشود .
کفپوشهای اپوکسی در برابر لکه های ناشی از ریزش روغن ماشین و لکه ها و گرد و غبارمقاوم است
از کفپوش های اپوکسی میتوان در پروژه های مسکونی، تجاری و صنعتی استفاده کرد .
طرح های متنوع کفپوشهای اپوکسی میتواند فضایی خاص و منحصر به فرد ایجاد می کند .

کفپوش اپوکسی سه بعدی :

دربین همه پوشش هایی که برای کف اجرا میشود، کفپوش سه بعدی اپوکسی محبوبیت روزافزونی پیدا کرده است. نحوه اجرا و نصب کف سه بعدی اپوکسی شامل اجرای لایه اول، پرایمر خود تراز و به بعد ازآن تصویر مورد نظر است . بعد از قراردادن پوستر که سعی کنید طرحی سه بعدی در نظر گرفته باشید با یک اپوکسی شفاف دو جزئی یا پلی یورتان روی پوستر آغشته می شود تا عمق تصویر مشخص شود . تا سطحی براق ضد خش و بادوام به وجود آید .

کفپوش سه بعدی

مزایای کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان برای کارخانه و سوله :

  • از سایش و خرابی بتن محافظت میکند .
  • مقاومت شیمیایی زیاد
  • تعمیرات و نگهداری کم در طولانی مدت
  • تمیزی آسان

کفپوشهای اپوکسی برای محافظت از کف کارخانه و کف سوله در برابر آسیب های ناشی از عملیات که طی روز اتفاق می افتد گزینه ای انکار ناپذیر می باشد . کفپوش اپوکسی صنعتی لایه ای محافظتی بین بتن و تجهیزات و ماشین آلات، پرسنل و مواد شیمیایی ایجاد می کند.

طراحان، معماران و مهندسان از کفپوشهای اپوکسی در سالن های ورزشی و مکان‌های تجاری برای ظاهری زیبا و دوامی مداوم استفاده می‌کنند، زیرا نه تنها بادوام و بهداشتی هستند، بلکه می‌تواند برای هر سلیقه ای طراحی شود.
محیطی استریل با کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان بدون درز :

صنایع پزشکی و رستوران‌ها از دیوارهای اپوکسی و پلی یورتان استفاده می‌کنند که نه تنها از لحاظ ظاهری عالی به نظر می‌رسند، بلکه به این دلیل که بهداشت را ارتقا می‌دهند گزینه اول در انتخاب پوشش هستند . این نوع کفپوش و کفپوش پلی یورتان چندین ویژگی بهداشتی را ارائه می دهند که برای محیط های بهداشتی مناسب هستند. تمیز کردن و نگهداری آن‌ها بسیارآسان است.

تمیزی آسان و سریع کفپوش اپوکسی :

کفپوش های اپوکسی به راحتی تمیز و پاک می شوند وبعد از شستشو به راحتی می توان تشخیص داد که چه زمانی کف محوطه تمیز است زیرا به معنای واقعی کلمه می درخشد. گرد و خاک و زباله به اپوکسی مانند سایر انواع کفپوش ها نمی چسبد، بنابراین آنچه می بینید همان چیزی است که در ابتدا اجرا کرده اید . اگر می بینید که کفپوشهای اپوکسی تمیز به نظر می رسد، می توانید مطمئن باشید که واقعاً همین طور تمیز و پاک است.

سطح صاف  :

ضدعفونی کامل سطوح در سطح متخلخل بتن و سرامیک با درزهای ملاتی بسیار سخت است. رطوبت به کف سطح می چسبد و میکروارگانیسم ها و میکروب ها را پرورش می دهد. به این علت است که سیستم های اپوکسی و پلی یورتان دیوار و کف در کاربردهای پزشکی، دارویی، ورزشی، تجاری و آشپزخانه بسیار محبوب هستند. ترک ها در محل درز کف و دیوار به محل رشد باکتری ها تبدیل می شوند. کفپوش های پلی یورتان و اپوکسی فاقد درز، مناطق تجمع باکتری و ویروس را از بین برده و سطحی یکپارچه و عاری از هر نوع میکرو اورگانیسم را به جا میگذارند.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی گرانیتی

یک سیستم پوشش اپوکسی کف بتنی با سه جزء با کارایی بالا، دوام و زیبایی است. این پوشش می تواند سطوح شگفت انگیز و جذاب با طرح مرمر و سطوح فلزی بسیار زیبا ایجاد کند.این کفپوش با طیف گسترده ای از رنگ ها می تواند طرح های منحصر به فرد و خاص ایجاد کند. اجرای تخصصی این سیستم پوشش اپوکسی با هر طرح و رنگی امکان پذیر است.

کفپوشهای اپوکسی برای سالن ورزشی

کفپوشهای اپوکسی برای سالن آرایش و زیبایی

قیمت کفپوش در تهران
گروه مهندسی آرکا با اکیپ تخصصی و کادری مجرب با 15 سال سابقه اجرایی در اقصی نقاط ایران آماده ارایه  کفپوش پلی یورتان و اپوکسی می باشد.

تماس جهت اطلاع از قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *