phone icon

02128424311

Arka icon

ژئوتکستایل تحکیم بستر

ژئوتکستایل تحکیم بستر، به منظور اجراي خطوط راه هاي آسفالتي در يك منطقه جغرافيايي همواره شرايط ايده آل وجود ندارد و در بسياري از مواقع نياز به تصحيح وكار فراوان بر روي زمين هاي مورد نظر از جمله تثبيت خاك مي باشد. ژئوتکستایل میتواند یکی از راهکارها باشد. تفاوت شرايط جوي، شرايط جغرافيايي و از اين دسته همگي باعث مي شود كه شيوه اجرا مسيرها متفاوت باشد. يكي از مشكلات، اجراي بهينه ي خطوط راه هاي آسفالتي بر روي خاك هاي سست و زمين هاي باتلاقي است. ژئوتکستایل و ژئوسل میتواند این مشکلات را مرتفع نماید .
مطالعات زيادي توسط متخصصين راه و ژئوتكنيك در اين زمينه انجام گرفته است. يكي از روش هاي موجود براي اجراي خطوط، در چنين مناطقي استفاده از ژئوتکستایل نبافته و ژئوسل در تثبيت خاك است. استفاده از ژئوتکستایل و ژئوسل يكي از روش هاي متداول براي مسلح كردن خاك واقع بر روي بسترهاي سست است كه باعث كاهش نرخ نشست خطوط و متعاقب آن افزايش دوره نگهداري مي شود.

#ژئوتکستایل #تولید_ژئوتکستایل #ژئوسل #تولید_ژئوسل #ژئوسنتتیک #ژئوتکستایل_PP #ژئوتکستایل_ریسایکل #ژئوتکستایل_پلی_استر #خرید_ژئوتکستایل #لایه_نمد_ژئوتکستایل #خرید_ژئوتکستایل_در_تهران #خرید_ژئوتکستایل
#ژئوتکستایل_پلی_پروپیلن #خرید_ژئوسل #ژئوتکستایل_سبز #ژئوتکستایل _در_راه_سازی

https://www.instagram.com/p/CUF2ydhhYIH/?utm_medium=copy_link

ژئوتکستایل تحکیم بستر :

زیرسازي یکی از مهمترین و حساس ترین بخش ها در جاده سازي به حساب می آید که در صورت بروز مشکلات در آن می تواند کل روسازي را دچار مشکل کند ؛ خصوصا جاده سازي در زمینهاي باتلاقی و یا در تالابها، داراي حساسیت بسیار بالایی میباشد.

مسلماً احداث راه در چنین مکانهایی با قابلیت باربري پایین باعث بروز مشکلاتی مانند نشستهاي بیش از حد، ناپایداريهاي لغزشی حین بهره برداري در طول زلزله و کافی نبودن ظرفیت باربري زمین میگردد. از این رو نیاز است از تکنیک بهسازي بستر براي بالا بردن مقاومت و کاهش نشست در خاکریزها استفاده شود. به این ترتیب با وجود چنین مشکلاتی، راهکار مناسب تقویت بستر و تثبیت خاك محل میتواند استفاده از ژئوتکستایل و ژئوسل باشد.

استفاده از ژئوتکستایل براي بالا بردن مقاومت کششی خاك میتواند کمک شایانی به ثببیت خاک محیط بنماید ، همچنین ژئوتکستایل میتواند باعث جداسازی مصالح زیرسازی از بستر خاک شود این خاصیت ژئوتکستایل میتواند باعث کاهش مصرف مصالح بستر سازی شود .

در زمینهاي سست مانند تالابها ممکن است زمین بصورت باتلاقی و حاوي مقدار زیادي لجن یا حتی مواد آلی مانند ریشه گیاهان و نیزار باشد که با توجه به شرایط منطقه مورد نظر تمهیداتی باید صورت گیرد. ژئوتکستایل تا حد زیادی میتواند این معضل را حل کند.

ژئوتکستایل راه سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

 تهران – بزرگراه رسالت بین16 متری اول و مجیدیه پلاک1107 طبقه دوم

 11 243 284 021 – 9340 472 0912

 info@arkatechnic.com

دفتر بین الملل

 1Canada Square, Canary Wharf, london E14 5DX 

 +4477 34 37 34 30

 info@arkatechnic.com