phone icon

89 211 263 021

log arka

پلی یوریا چیست

پلی یوریا (polyurea) به عنوان مدرن ترین تکنولوژی پوشش های محافظتی در صنعت ساختمان می باشد. مقاومت شیمیائی ایده آل و مقاومت بالا در برابر سایش ، زمان عمل آوری بسیار کوتاه، انعطاف پذیری فوق العاده،سرعت اجرای بسیار بالا به علت استفاده از پیسوله،آبندی حرفه ای و قیمت معقول، آن را در بازار مواد شیمیایی ساختمان بی رقیب کرده است. پلی یوریا نوعی الاستومر است که از واکنش میان از ایزوسیانات و مخلوطی از رزین های مصنوعی مشتق می شود.

به دلیل ویژگی های خاص شیمیایی و مکانیکی پلی یوریا، پس از اجرا مانند پوششی یکنواخت و بدون درز، با دوام برابر با عمر سازه، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر سایش عمل می کند. از نظر شیمیایی، در برابر آسیب‌هایی‌ که محصولات اسیدی، مواد قلیایی و فرآورده‌های نفتی‌ می توانند ایجاد کنند، مقاوم است. همچنین، از لحاظ میکروب شناسی‌ با ثبات بوده، تمیزکردن آن آسان و نیز با محیط زیست سازگار می باشد.

پلی یوریا
انواع پلی یوریا

در فرایند تولید پلی یوریا یک دی ایزوسیانات با یک آمین دو عاملی وارد واکنش می شوند. سرعت بالای کیورینگ پلی یوریا به دلیل واکنش ایزوسیانات با رزین های مصنوعی است .پلی یوریا برای محیط هایی با سطح رطوبت بالا مناسب ترین گزینه می باشد. زیرا به دلیل سرعت بالای عمل آوری قبل از اینکه رطوبت یا آب تاثیری بر واکنش بگذرد واکنش پلیمری کامل شده است.

انواع پلی یوریا

پلی یوریا بر حسب ساختار شیمیایی خود به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. آلیفاتیک
  2. آروماتیک

پلی یوریاهای آروماتیک سر سخت بوده ، در برابر اشعه‌ فرابنفش مقاوم نبوده و رنگ و براق بودن خود را از دست می دهند و بنابرین برای کاربردهایی‌ که جنبه زیبایی دارند قابل توصیه نمی باشند. اما پلیمر‌های آلیفاتیک در برابر اشعه فرابنفش مقاوم بوده و برای لایه پایانی عالی‌ می باشند. یورو تاف دو نوع پلی یوریا تولید می کند: پلی یوریا سرد و پلی یوریا گرم اولی برای استفاده خانگی و کارهای کوچک، و دومی برای استفاده حرفه ای و صنعتی‌ است.

یک آب بند حرفه ای

به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی خاص پلی یوریا، ایده آل ترین پوشش برای عایق بندی و حفاظت از هر گونه سطحی در مقابل آب و هوا می باشد.

دوام عالی

پلی یوریا مقاومت بسیار بالایی در برابر پیری و عناصر محیطی‌ از خود نشان می دهد. به دلیل انعطاف بالای پلی یوریا، مقاومت بالایی در برابر از هم گسیختگی مقاومت می کند.

کیورینگ سریع

زمان خشک شدن پلی یوریا حتی تا ۱۵ ثانیه، موجب بهینه کردن زمان اجرا و مدیریت موثرتر کار (مخصوصا در زمان shut down پالایشگاه) خواهد شد.

رنگ پذیری گسترده

پلی یوریا امکان رنگ پذیری طیف وسیعی از رنگ ها را دارا می باشد. قابلیت رنگ پذیری پلی یوریا، امکانات بی نهایتی را در طراحی داخلی در پروژه های مورد اجرا فراهم می سازد.

برای مشاهده کاربرد پلی یوریا این مطلب را مطالعه نمایید.

پلی اوره اینفوگرافی
پلی یوریا چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *