phone icon

02128424311

Arka icon

مقاوم سازی بتن

مقاوم سازی بتن

 

مقاوم سازی بتن

در مقاوم سازی بتن یکی از روش های مقاوم سازی برای انواع ساختمانها استفاده از الیاف پلیمری می باشد. این روش به لحاظ اقتصادی با روش های سنتی مقاوم سازی بتن ساختمان قابل رقابت بوده و همچنین دارای قابلیت اجرای سریع و آسان می باشد. مقاوم سازی با الیاف پلیمری نسبت به روش های سنتی تداخل کمتری در کاربری ساختمان در حین اجرا ایجاد می کند

الیاف پلی پروپیلن بتن  ARKAFIBRES PP download icon

مواد مقاوم سازی بتن FRP از دو جزء اساسی تشکیل می‌شوند، فایبر (الیاف) و رزین (مادة چسباننده). فایبرها که اصولاً الاستیک، ترد و بسیار مقاوم هستند. فایبر ممکن است از شیشه، کربن، الیاف آرامید باشد که در اینصورت محصولات کامپوزیت مربوطه به ترتیب به نامهای GFRP،CFRP،AFRP شناخته می‌شود؛

انواع روش های مقاوم سازی بتن:

فایبر گلاس پلیمر تقویت شده (GFRP)

GFRP دارای ویژگی های الکتریکی،عایق الکتریکی و مقاومت در برابر حرارت بالا است و دارای کمترین هزینه است. الیاف S-Glass مقاومت بیشتری نسبت به گرما و حدود یک سوم استحکام کششی بالاتر از E-glass دارند. الیاف AR-glass ویژه به محیط قلیایی در بتن مقاوم هستند، اما هزینه بسیار بالایی دارند.

پلی استر تقویت شده با بازالت (BFRP)

الیاف بازالت دارای استحکام کششی بالاتر از الیاف E-glass و کمتر از شیشه S است، با این حال، هزینه آن در نزدیکی هزینه E-glass است. این مقاومت بسیار بهتر از الکل و S-glass به قلیایی در بتن است.

آرمید فیبر تقویت شده پلیمر (AFRP)

الیاف آرمید (همچنین به عنوان الیاف پلی آمید معطر شناخته می شود) دارای قدرت بالا، یک مدول الاستیسیته بالا و تراکم ۴۰٪ کمتر از الیاف شیشه ای است. هزینه الیاف آرمید بالاتر از الیاف شیشه و بازالت است که آنها را در برنامه های ساختاری کمتر رایج می کند. علاوه بر این، الیاف آرامید رطوبت را جذب می کنند.

پلیمر تقویت شده فیبر کربن (CFRP)

الیاف کربن دارای قدرت کششی بسیار بالا و مدول الاستیک هستند. مدول الاستیک “فیبر کربن” “مدول بالا” شبیه به فولاد است. CFR با استفاده از الیاف کربن مدول بالا و فوق العاده بالا در صنعت هوافضا محبوب است.. الیاف مدول عادی با استفاده از CFRP در صنایع زیرساخت مورد استفاده قرار می گیرند.

 

"<yoastmark

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

 تهران – بزرگراه رسالت بین16 متری اول و مجیدیه پلاک1107 طبقه دوم

 11 243 284 021 – 9340 472 0912

 info@arkatechnic.com

دفتر بین الملل

 1Canada Square, Canary Wharf, london E14 5DX 

 +4477 34 37 34 30

 info@arkatechnic.com