phone icon

89 211 263 021

log arka

خصوصیات درزگیر

تعدادی از خصوصیات درزگیر بتن به صورت مختصر شرح داده شده است.

ماندگاری
چرخه عمر مورد انتظار درزگیرها در شرایط ایده آل بعید به نظر می رسد که همان طول عمر واقعی باشد ، این امر به ویژه در صورت استفاده نادرست از درزگیر بر روی سطح یا سازگار نبودن با بستری که روی آن اعمال می شود صادق است. به طور کلی، سیلیکون ها بیشترین عمر را دارند (حدود 20 سال یا بیشتر). بعضی از اکریلیک ها و بوتیل ها کمی بیشتر از 5 سال دوام می آورند.

سختی
یک درزگیر سخت تر در برابر آسیب مقاومت بیشتری دارد. با این حال ، با افزایش سختی ، انعطاف پذیری کاهش می یابد.

مقاومت در برابر نور
یکی دیگر از خصوصیات درزگیر مقاومت در برابر نور می باشد، درزگیرهای با کیفیت همچنان عملکرد خوبی دارند و در برابر آفتاب، درجه حرارت شدید و رطوبت انعطاف پذیر هستند.

قابلیت حرکت و جابجایی
قابلیت حرکت به عنوان درصدی از عرض اتصال به عنوان مثال تعیین می شود. یک درزگیر با قابلیت حرکت10 درصدی در یک اتصال 25 میلی متری می تواند تا 28 میلی متر کشیده شود یا تا 23 میلی متر منقبض شود و همچنان بدون خرابی بهبود یابد.

مدول
مخفف مدول الاستیسیته است. درزگیرهای با مدول کم معمولاً قابلیت حرکت بالایی دارند و بالعکس اگرچه توجه به این نکته مهم است که همیشه اینگونه نیست. درزگیرهای با مدول کم اغلب با لایه های ظریف استفاده می شوند. از درزگیرهای با مدول بالا اغلب در اتصالات ساکن و غیر متحرک استفاده می شود. درزگیرهای با مدول متوسط محصولات عمومی هستند و تنش متعادلی را در سطحی که ماده درزگیر می چسبد اجرا میکنند.

چسبندگی
اینکه چقدر یک درزگیر به مواد ساختمانی بچسبد ، یک عامل اساسی است که باید در نظر گرفته شود. روشهای آزمایش (به عنوان مثال ASTM C794 روشهای آزمایش استاندارد چسبندگی در پوست مواد درزگیر مشترک الاستومری) چسبندگی درزگیرهای الاستومری) را ارزیابی می کنند. تولید کنندگان همچنین داده های چسبندگی را برای لایه های مختلف ارائه می دهند.

محتوای VOC
هرگونه انتشار ترکیبات آلی فرار از محصولات باید مد نظر قرار گرفته شود. اکثر تولید کنندگان درزگیرها را با سطح کم VOC تولید میکنند. درزگیرهای پایه حلال به طور کلی دارای سطح تحریک کننده های تنفسی و سموم محیطی بالاتری هستند و باید از آنها اجتناب شود. با این حال ، محتوای VOC به طور گسترده ای بسته به نوع محصول متفاوت است.

هزینه
مانند اکثر محصولات ساختمانی، ارزان تر به معنای بهتر نیست. محصولات با هزینه بالاتر نسبتا عملکرد بالاتری دارند. جایگزینی درزگیر خراب، تقریباً همیشه از هزینه انتخاب صحیح درزگیر در ابتدا بیشتر است. با این وجود آگاهانه خرید کنید و تلاش خود را برای مطابقت با الزامات پروژه متمرکز کنید.

خصوصیات درزگیر

یک پاسخ

  1. با تشکر از مجموعه آرکا برای مشاور فنی و شرکت در پروژه ترمیم و بهسازی پل های راه آهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *